Йоганнес Іттен

Йоганнес Іттен

Йоганнес Іттен – художник, вчитель, філософ і письменник – все це з прикметником «великий»

Йоганнес Іттен – видатний теоретик дизайну, художник

Народився 1888 року, у Швейцарії, там же і помер в 1967 р Головним талантом Іттена було вміння бачити суть явищ і знаходити оптимальну форму, яка б розкривала її потенціал. Він майстерно робив це на будь-якому терені:

Учитель

Переконаний, що будь-які поправки в творах образливі і можуть зруйнувати безпосередність дитячого викладу

Так відповідав 20-річний Йоганнес Іттен директору сільської школи, коли той вимагав від молодого вчителя виправляти помилки в творах дітей. Цей же принцип він використовував у створеній ним же художній школі Баухауз, яка подарувала світові новий стиль і сотні відмінних архітекторів, художників, конструкторів і дизайнерів.

Художник

Коли говорять, що мистецтво – це гармонія, то плутають художні засоби і цілі мистецтва

В молодості Іттен не мав можливості творити, оскільки повинен був заробляти гроші на хліб. У зрілому віці його час і сили йшли на створення теорії Баухауз і підготовку учнів. Ті деякі картини і предмети, які створив сам маестро, оцінюються мільйонами доларів.

Філософ

Було б нерозумним нехтувати зовнішнім світом через надлишок внутрішнього

Один з творців напрямки Баухауз, де надається значення лише лініях, формою і кольором, а всі види мистецтва синтезуються воєдино. Багатогранність простоти, де форма лише повторює контури змила. У цих принципах явно простежується його прихильність містичного буддизму.

Письменник

Будь-яке суб’єктивне формоіз’явленіе предмета істинно, якщо воно відповідає людській конституції і темпераменту

Створив два фундаментальних праці, які до сих пір є основою для викладання в художніх школах і університетах на всіх континентах.

Завдяки книзі « мистецтво Кольори »Світ дізнався про існування Колірного Круга, і отримав докладний опис принципів взаємодії всіх існуючих відтінків. Твір вважається «Біблією дизайнерів». Насправді, це також одна з головних книг для колористів, художників, архітекторів, модельєрів і всіх, хто працює з квітами. Книга « мистецтво форми »- це оригінальний всеосяжний працю про те, як створювати художні твори. Тут представлені бездоганні визначення понять і зазначені способи взаємодій ритму, текстури, акцентів і інших складових композиції. На особливу увагу заслуговує незвичайна система навчальних вправ для розвитку навичок і розуміння візуалізації.

Колірний круг по Йоганнес Іттен (1961)

Купити книги Иоханнеса Іттена в Україні